DigestZen TerraZyme® Kompleks enzymów trawiennych jest zastrzeżoną mieszanką aktywnych enzymów pełnoporcjowych i wspierających kofaktorów, których często jest pozbawiona żywność gotowana, przetworzona i zawierająca konserwanty.

Potrzebujesz trochę wsparcia trawiennego?  Nie jesteś sam. Szacuje się, że każdego dnia nawet 70 000 000 osób potrzebuje wsparcia trawiennego. Jako firma zajmująca się zdrowiem doTERRA poważnie traktuje zdrowie przewodu pokarmowego. Ponieważ tak dużo jedzenia, które spożywamy jest albo gotowane, albo intensywnie przetwarzane, większości z nas brakuje wielu naturalnych enzymów, które mogą pochodzić z surowej żywności. Enzymy te mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i zapewniać komfort przez cały dzień.
DigestZen TerraZyme zawiera różnorodne enzymy pełnowartościowe, które pomagają w trawieniu białek, tłuszczów, węglowodanów.

🍀 Co to jest enzym?

 Enzymy są złożonymi strukturami białkowymi, które działają jak katalizatory. Katalizator przyspiesza reakcję chemiczną lub zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji chemicznej. Niektóre enzymy biorą udział w replikacji DNA, umożliwiając komórce podział i produkcję nowych komórek. Inne enzymy biorą udział w pomaganiu w wytwarzaniu innych ważnych białek i enzymów.  A potem są enzymy trawienne. Enzymy te pomagają rozkładać żywność na mniejsze części, które można zbierać na mikroelementy (witaminy i minerały) i wykorzystywać w komórkach do wytwarzania energii.

🍀 Skąd pochodzą enzymy?

Enzymy są wytwarzane przez komórki. Komórki roślinne, zwierzęce, a nawet bakteryjne są zdolne do wytwarzania enzymów. Można śmiało powiedzieć, że jeśli coś żyje, to tworzy enzymy.  Komórki potrzebują enzymów, aby reakcje chemiczne przebiegały w odpowiednim czasie.  W ludzkim ciele niektóre narządy układu pokarmowego, takie jak gruczoły ślinowe i trzustka, są odpowiedzialne za wytwarzanie specyficznych enzymów trawiennych potrzebnych do rozbijania różnych rodzajów żywności.

🍀 Po co uzupełniać enzymy ?

 Podczas gdy enzymy mogą być poręczne, wszechstronne, są wrażliwe na zmiany w ich otoczeniu. Wiele enzymów ma określone pH (poziom kwasowości / zasadowości) i temperaturę, w której działają najlepiej. Jeśli określony enzym, który rozwija się w środowisku kwaśnym, zostaje umieszczony w neutralnym roztworze, zostanie zdenaturowany;  jego funkcja czasami nieodwracalnie upośledzała.  W procesie gotowania i przetwarzania żywności naturalne enzymy występujące w owocach, warzywach i produktach fermentowanych są często denaturowane. Ponadto niektóre schorzenia mogą hamować normalną produkcję niektórych enzymów. Czynniki te mogą powodować potrzebę włączenia niektórych suplementów enzymów do codziennej rutyny.

🍀Jaki jest najlepszy enzym trawienny?

 Dzięki mieszance olejków eterycznych zaprojektowanej w celu wspomagania zdrowego trawienia, doTERRA DigestZen TerraZyme zawiera 10 różnych enzymów naturalnych, które wspomagają proces trawienia. Białka, tłuszcze i węglowodany to makroskładniki odżywcze, które otrzymujemy z pożywienia. Każdy z nich wymaga unikalnego zestawu enzymów, aby odpowiednio podzielić się na mniejsze, prostsze i użyteczne części.  Poniżej znajduje się lista naturalnych enzymów znalezionych w DigestZen TerraZyme:

 🌿 Węglowodany

• Amylaza jest enzymem, który rozkłada złożone cząsteczki skrobi, znajdujące się w ziemniakach, kukurydzy i fasoli, na cukry proste, takie jak glukoza. Glukoza jest prostym cukrem, który komórki wolą stosować przy wytwarzaniu energii komórkowej.

• Alfa Galaktozydaza, celulaza i glukoamylaza rozkładają większe, bardziej złożone węglowodany występujące w warzywach, owocach i roślinach strączkowych.

• Laktaza rozkłada laktozę, cukier znajdujący się w mleku, na galaktozę i glukozę.

• Sucrase rozkłada sacharozę lub cukier stołowy na proste cukry, takie jak glukoza i fruktoza.

🌿 Białka

• Proteaza i papaina rozkładają białka na użyteczne aminokwasy i peptydy.

• Nasza mieszanka enzymów przeciw glutenowi łączy trzy różne rodzaje proteaz, które pomagają rozkładać gluten.

🌿 Tłuszcze

• Lipaza rozkłada tłuszcze na elementy budulcowe: kwasy tłuszczowe i alkohole cukrowe.

 Niezależnie od tego, czy próbujesz nowej restauracji, poznasz kuchnię zagraniczną, czy po prostu potrzebujesz codziennego wsparcia, DigestZen TerraZyme jest idealnym towarzyszem promowania normalnego, zdrowego trawienia. Pełne olejków eterycznych, które łagodzą tkankę trawienną i enzymy, aby wspomóc rozkład składników odżywczych, DigestZen TerraZyme to naturalny sposób na cieszenie się dobrym jedzeniem i dyskomfortem zwiazanym z wydalaniem. 

You may also like...

1 Comment

  1. […] 🍊GRAPEFRUIT – Olejek grejpfrutowy.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *