olejki eteryczne aromaterapia

AROMATERAPIA 

Czy w XXI wieku pełnym chemii, nowoczesnych technologii i całej masy wielkich odkryć, ktoś jeszcze uwierzy że można leczyć zapachem? Czy takie „zabobony” w ogóle przystają ludziom wykształconym i światłym?
Czy metody „babcine” mają sens? Czy można brać poważnie opowieści o okadzaniu dymem, czy cudownym wpływie kwiatów róży?

Otóż TAK! 
Coraz częściej największe umysły pochylają się nad tematem powrotu do natury. Poszukują potwierdzenia skuteczności stosowania roślin w różnej postaci, w tym olejków eterycznych. 
Bo czym właściwie jest Aromaterapia? 
Ogólnie rzecz biorąc, to terapia wykorzystująca zapachy. A czym jest zapach? Zapach to nic innego jak esencja rośliny- olejek eteryczny. 
Zapach pobudza określone miejsca w mózgu i powoduje konkretną reakcję organizmu. Zadaniem aromaterapii jest oddziaływanie na organizm przez pobudzanie mózgu do generowania reakcji fizycznych. Niezwykle ważną częścią mózgu jest układ limbiczny, którego zadaniem jest kierowanie instynktami, funkcjami życiowymi i pamięcią. Kiedy dostają się do niego substancje aktywne z olejku eterycznego, natychmiast uwalnia do układu nerwowego związki chemiczne które pobudzają lub też wyciszają organizm. 
Całe nasze ciało jest mocno unerwione dlatego sygnał chemiczny wysłany z mózgu dociera właściwie wszędzie. A jego działanie stymulujące lub relaksujące ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. 
Zanim XX wiek przyniósł ogromny przełom w przemyśle chemicznym i zaczęto produkować syntetyczne odpowiedniki substancji naturalnych, przez tysiąclecia człowiekowi towarzyszyły rośliny i zawarte w nich olejki eteryczne. 
Dzisiaj na szczęście coraz częściej wracamy do sprawdzonych, naturalnych sposobów wspierania organizmu. I to dzięki połączeniu technologii, nauki i tradycyjnej wiedzy naturalnej, wiemy dzisiaj więcej i możemy pozyskiwać tak drogocenne preparaty jak olejki eteryczne doTerra. Olejki o wyjątkowym stężeniu, najwyższej jakości i posiadające certyfikat CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade – Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *